حسین سبحانی نیا:
اعتبار بنیه دفاعی در بودجه ۹۵ با مطالبات نیروهای مسلح فاصله دارد/تلاش مجلس برای ایجاد ردیف جدید اعتباری در حوزه نظامی
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه موضوع افزایش صد درصدی بودجه بنیه دفاعی در لایحه بودجه سال ۹۵ به هیچ وجه مطرح نیست، گفت: البته یکی از درخواست های نمایندگان مجلس، اختصاص اعتبارات مناسب و ویژه به این حوزه است و به نظر اعتبار در نظر گرفته شده با مطالبه نیروهای مسلح فاصله دارد.

حسین سبحانی نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رویکرد مجلس شورای اسلامی و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره بودجه حوزه دفاعی و نظامی کشور، گفت: در یک هفته اخیر این کمیسیون برای بررسی و ارتقای اعتبارات دستگاه ها و سازمان های متولی نشست های متعددی را برگزار کرده است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعتبارات وزارتخانه هایی مانند وزارت اطلاعات و وزارت دفاع با حضور وزرای مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: همچنین مسئولان نیروهای مسلح از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای انتظامی با حضور در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گزارشی درباره عملکرد دستگاه متبوع و اعتبارات دستگاه ها در لایحه بودجه ۹۵ ارائه کردند.

سبحانی نیا درباره محورهای اولویت دار برای ارتقا اعتبارات آن ها در لایحه بودجه سال ۹۵، تصریح کرد: مباحث نظامی از جمله موشکی، مبارزه با تروریسم، مسئله انسداد مرزها و اعتبارات دستگاه ها و سازمان های نظامی بخشی از موضوعاتی است که باید در بودجه سال آینده مورد توجه قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه موضوع افزایش صد درصدی بودجه بنیه دفاعی در لایحه بودجه سال ۹۵ به هیچ وجه مطرح نیست، افزود: البته یکی از درخواست های نمایندگان مجلس، اختصاص اعتبارات مناسب و ویژه به این حوزه است و به نظر اعتبار در نظر گرفته شده با مطالبه نیروهای مسلح فاصله دارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، افزود: این کمیسیون به دنبال آن است که از محل منابع درآمدی دیگری اعتبارات مناسبی را برای تقویت بنیه دفاعی کشور اختصاص دهد./

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.