سبحانی نیا:
بازگرداندن خاوری بدون عقد قرارداد استرداد مجرمین با کانادا ممکن نیست/دولت به انعقاد قرارداد اقدام کند
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای عودت محمود خاوری به کشور باید با کشور کانادا قرار داد استرداد مجرمین منعقد کنیم.

حسین سبحانی نیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه کانادا خواهان بهبود روابط بین تهران و اوتاوا اظهار داشت: به صرف برقراری ارتباط با کشورهای مختلف از جمله کانادا نمی توانیم پیگیر عودت مجرمین و متهمان در این کشورها باشیم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس نهم شورای اسلامی روند روند قانونی عودت مجرمین را تشریح کرد و گفت: برای اینکه کشورها بتوانند مجرمین و متهمیان فراری خود به کشورهای دیگر را دنبال کنند باید قرارداد دو جانبه برای استرداد مجرمین منعقد کنند. تا جایی که اطلاع دارم چنین قرار دادی بین ایران و کانادا وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مطمئن نیست چنین قراردادی بین تهران و اوتاوا منعقد شده است، ادامه داد: به صرف اینکه روابط بین دو کشور بهبود یابد و دو کشور تعاملات دیپلماتیک داشته باشند نمی توانند خواستار عودت متهمین فراری یا پناهنده خود در کشور مقابل باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنابراین با بهبود روابط بین تهران و اوتاوا، ایران نمی تواند خواهان بازگرداند محمود خاوری متهم ۳ هزار میلیارد تومان به کشور باشد./

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.