سبحانی نیا
برگزاری مانور نظامی سعودی برای فشار بر مذاکرات ژنو/اقدامات عربستان تنها یک بازی رسانه ای است
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه عربستان به هیچ وجه توان ورود نظامی به سوریه را ندارد، گفت: اقدامات سعودی ها از جمله برگزاری مانور نظامی، تنها یک بازی رسانه ای و یک جنگ روانی بوده و هیچ جنبه و رویکرد عملی ندارد.

حسین سبحانی نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به برنامه عربستان برای برگزاری رزمایش نظامی با حضور چند کشور عربی، گفت: عربستان با این گونه اقدامات تنها به دنبال ایجاد فرصت زمانی برای فرار از باتلاق منطقه است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه عربستان به هیچ وجه توان ورود نظامی به سوریه را ندارد، ادامه داد: اقدامات سعودی ها از جمله برگزاری مانور نظامی، تنها یک بازی رسانه ای و یک جنگ روانی بوده و هیچ جنبه و رویکرد عملی ندارد.

وی ادامه داد: عربستان و ائتلاف سعودی اگر قادر به پیروزی در یک نبرد واقعی بودند، قطعا  با شکست های مفتضحانه بحران یمن روبه رو نمی شدند، عربستان هیچ وقت از یک نیروی زمینی مناسب و قدرتمند برخوردار نبود و حتی در جنگ یمن نیز تنها به نیروهای هوایی خود و خلبانان اجاره ای تکیه کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: عربستان با اظهارات پیاپی مقامات خود درباره حمله زمینی به سوریه و همچنین برگزاری مانور نظامی به دنبال فشار سیاسی برای پیشبرد اهداف خود در میز مذاکرات است، اما قطعا مانند گذشته در این عرصه به هیچ نتیجه ای دست پیدا نمی کند، زیرا ملت و دولت سوریه زیر بار سیاست های تحمیلی آمریکایی و سعودی نمی روند.

سبحانی نیا ادامه داد: از طرف دیگر در چند هفته اخیر اخبار بسیار خوبی درباره پیشرفت ارتش و نیروهای مردمی سوریه به گوش می رسد و گروه های تروریستی در این مدت عقب نشینی بسیاری کرده اند، که این مسئله اعراب، رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها را به وحشت انداخته است.

طی روزهای گذشته عربستان سعودی اعلام کرد که با مشارکت چندین کشور در منطقه، رزمایشی با نام «رعد شمال» برگزار می‌کند که برخی آن را تمرین اعزام نیروی زمینی به شمال سوریه ‌می‌دانند و برخی آن را گامی «سعودی- اسرائیلی» برای تأمین چتر حمایتی از رژیم صهیونیستی.

در این رزمایش که قرار است در هجده روز برگزارشود، بیش از ۱۵۰ هزار نیرو از کشورهایی مانند مصر، اردن، پاکستان، امارات، سودان و یمن شرکت می‌کنند.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.