سبحانی نیا:
جزییات برگزاری انتخابات الکترونیکی نیاز به چکش کاری دارد/ انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ الکترونیکی برگزار می‌شود
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی نیاز به چکش کاری دارد، شورای نگهبان نگران بود در میانه راه این روش خطا دهد که به ضرر کشور تمام می‌شد.

حسین سبحانی نیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه شورای نگهبان به دلیل ایرادهایی انتخابات الکترونیکی را منتفی کرد، اظهار داشت: عدم برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان به صورت الکترونیکی نمره منفی در کارنامه دولت نیست، چرا که شورای نگهبان نگرانی هایی در این باره داشت و آن را نپذیرفت.

نماینده مردم نیشابور در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: اگر چارچوب کار برای انتخابات الکترونیک آماده شده بود حتما شورای نگهبان هم خواهان برگزاری انتخابات اسفندماه این روش بود.

وی اعتقاددارد اگر زیر ساخت ها و قوانین برای انتخابات الکترونیکی فراهم شده بود، مانع سو برداشت می شد و هرگز کسی عنوان نمی کرد برگزاری نشدن انتخابات الکترونیک شکست دولت و وزارت کشور است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ادامه داد: علمیاتی شدن یا نشدن انتخابات الکترونیکی به نفع و ضرر کسی نیست اما این روش نیاز کشور است چرا که سرعت و دقت انتخابات را بالا می برد با این حال باید شورای نگهبان از این روش مطمئن شود.

سبحانی نیا تاکید کرد: اگر انتخابات الکترونیکی چکش کاری نشود و در میانه راه خطا دهد به ضرر کشور تمام می شود بنابراین نگرانی شورای نگهبان قابل درک است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با این حال انتظار می رود که ایرادات مد نظر شورای نگهبان هر چه زودتر بر طرف شود تا انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ الکترونیکی برگزار شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.