سبحانی نیا تشریح کرد:
حمله جنگنده های سعودی به سفارت ایران در یمن/خویشتن داری ایران پایان یابد، آل‌سعود پاسخ شدید خواهد دید
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه عربستان متأسفانه در عرصه منطقه افسارگسیخته عمل می کند، گفت: جمهوری اسلامی تاکنون در برابر اقدامات خصمانه عربستان خویشتن داری کرده، اما قطعا ایران توانمندترین کشور منطقه است و می تواند پاسخ جبران ناپذیری را به آل سعود بدهد.

حسین سبحانی نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حمله موشکی جنگنده های سعودی به سفارت ایران در یمن، گفت: در چند ماه اخیر شاهد چندمین حمله جنگده های آل سعود به محوطه سفارت ایران در یمن هستیم، که این مسئله نشان دهنده آن است که این حملات مغرضانه، آگاهانه و با استراتژی مشخصی صورت گرفته است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شکست های پی در پی رژیم آل سعود در عرصه منطقه، افزود: سعودی ها مهم ترین عامل شکست خود در منطقه را جمهوری اسلامی می دانند و برای تلافی این مسائل دست به اقدامات غیرعقلانی مانند حمله به سفارتخانه می گیرند.

وی بر لزوم پیگیری دیپلماتیک حمله به سفارت ایران در یمن از سوی وزارت خارجه تأکید کرد و گفت: وزارتخانه باید از تمام ابزارهای قانونی برای پیگیری این حادثه استفاده کند؛ زیرا قطعا کوتاه آمدن در برابر اقدامات سعودی ها به توهمات آن ها دامن می زند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: به نظر می رسد عربستان متأسفانه در عرصه منطقه افسارگسیخته عمل می کند و این مسئله برای کشورهای اسلامی تبعات بسیاری را به دنبال دارد.

سبحانی نیا تصریح کرد: به طور حتم جمهوری اسلامی تاکنون در برابر اقدامات خصمانه عربستان خویشتن داری کرده، اما قطعا ایران توانمندترین کشور منطقه است و می تواند پاسخ جبران ناپذیری را به آل سعود بدهد.

جنگنده‌های متجاوز رژیم سعودی بار دیگر با شلیک راکت به اطراف سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا، خساراتی به ساختمان سفارت وارد کردند.

رژیم متجاوز آل سعود برای چندمین بار، اماکن نزدیک سفارت ایران در صنعا را هدف قرار داد و برخورد ترکش موشک ها به بخشی از دیوار سفارت، خساراتی به بار آورد و قطعه بزرگی از یک موشک هم وارد حیاط سفارت شد./

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.