سبحانی نیا:
دولت در برقراری ارتباط با لندن مختار و مجاز است/ دور اندیشی مصوبه مجلس در زمینه روابط با انگلیس
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر دور اندیشی مصوبات مجلس اظهار داشت: دولت به طور قانونی مختار و مجاز برای افزایش سطح روابط با انگلیس و بازگشایی سفارت است.

حسین سبحانی نیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سفر اخیر وزیر امور خارجه کشور به لندن و طرح مسئله صدور روادید در آینده ای نزدیک، اظهار داشت: بعد از دخالت کارکنان سفارت انگلیس در امور داخلی کشور مجلس تصویب کرد که سطح روابط با این کشور کاهش یابد. دولت نیز به قانون عمل کرد و سفارت انگیس در ایران بسته شد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: بر همین اساس تامدتی بین تهران و لندن روابط دیپلماتیکی برقرار نبود تا اینکه به سطح کاردار غیر مقیم و کاردار مقیم روابط افزایش یافت. اکنون که ظریف در سفر به لندن و در حاشیه کنفرانس کمک کنندگان به سوریه، موضوع روادید را پیگیری کرده است که طبق مصوبه مجلس است.

وی با تاکید بر اینکه مصوبه مجلس در خصوص کاهش روابط با انگلیس، افق بلندی را در نظر گرفته است، گفت: در این قانون به دولت اجازه داده شد تا هر زمان که لازم بود سطح روابط با انگلیس را افزایش دهد. بنابراین دولت مجاز و مختار است که روابط با لندن را افزایش دهد.

به گفته این نماینده  هیچ منع قانونی برای بازگشایی سفارت انگلیس و صدور روادید بین این دو کشور وجود ندارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت برای افزایش سطح روابط با انگلیس به این موضوع توجه داشته باشد که لندن باید رویه گذشته را تغییر دهد و دیگر در امور داخلی کشور ما دخالت نکند در غیر اینصورت مجدد سفارت انگلیس بسته خواهد شد./

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.