سبحانی نیا:
رقابت دولت اتاوا با اروپایی ها بر سر ایران;تلاش مردان سرزمین افرا برای ترمیم پل های ارتباطی تخریب شده با ایران
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: با ورود به عرصه پسابرجام و لغو تحریم ها، ایران روابط خوبی را با کشورهای مختلف آغاز کرده و اکنون نیز کشورهایی مانند کانادا به دنبال آن هستند که اقدامات گذشته خود را پاک کنند.

حسین سبحانی نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به اظهارات مقامات کشور کانادا مبنی بر برنامه ریزی این کشور برای رفع تحریم علیه ایران و بازگشایی سفارتخانه در تهران، گفت: در دهه اخیر دولت کانادا با راهبری و مدیریت دولت و مقامات سابق این کشور، اقدامات مغرضانه ای را علیه جمهوری اسلامی صورت داد، که این اقدامات در راستای سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای افزایش فشار بر ایران بود.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اقدامات کانادا علیه ایران از جمله تشدید تحریم ها و بستن سفارتخانه این کشور در تهران، نه تنها هیچ آسیبی به جمهوری وارد نکرد، بلکه تنها موجب انزوای این کشور در منطقه شد.

وی افزود: از طرف دیگر خوشبختانه با ورود به عرصه پسابرجام و لغو تحریم ها، ایران روابط خوبی را با کشورهای مختلف آغاز کرده و اکنون نیز کشورهایی مانند کانادا به دنبال آن هستند که اقدامات گذشته خود را پاک کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: به طور حتم کانادا نمی خواهد از قافله ارتباط کشورهای اروپایی با جمهوری اسلامی ایران عقب بماند و به نظر من حتی حاضر به ارائه امتیازی در این حوزه هم است.

دولت کانادا تحریم‌های یک‌جانبه خود علیه ایران را لغو می‌کند. وزیر خارجه آن کشور می‌گوید با «چشمان باز» فعالیت‌های تهران را زیر نظر دارد، از سوی دیگر تاکید کرده است که شرکت‌های کانادایی هم حق دسترسی به بازار ایران را دارند./

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.