سبحانی نیا:
میانجی ثالث در راه ایران /تلاش اتحادیه اروپا برای باز کردن گره های روابط تهران-ریاض
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: با توجه به اظهارات موگرینی در هفته اخیر درباره لزوم بهبود رابطه ایران و عربستان، به نظر می رسد یکی از اهداف سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران، مسئله میانجیگری میان دو کشور است.

حسین سبحانی نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر قریب الوقوع فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران برای دومین بار، گفت: یکی از موضوعات کنونی منطقه، مسئله رابطه ایران و عربستان است و تاکنون کشورهایی همچون پاکستان و آلمان با سفر به دو کشور در قالب یک میانجی عمل کرده اند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اظهارات موگرینی در هفته اخیر درباره لزوم بهبود رابطه ایران و عربستان، به نظر من یکی از اهداف سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران، مسئله میانجیگری میان دو کشور است.

 وی تصریح کرد: از دیگر اهداف موگرینی به تهران، می توان به مسائل منطقه ای به ویژه بحران سوریه و عراق و مبارزه با گروه تروریستی اشاره کرد، البته این مسئله نشان می دهد که تمام کشورهای فرامنطقه ای، جمهوری اسلامی را به عنوان یکی از اجزای حل بحران سوریه می دانند و برای تحقق این مسئله به دنبال گفت وگو و مذاکره با ایران هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: در این سفر همچنین موضوع اجرای برجام از سوی کشورهای اتحادیه اروپا و تعهدات آن ها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

سبحانی نیا آینده روابط میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این نهاد بین المللی پس از توافق هسته ای، به دنبال گسترش روز افزون ارتباط با جمهوری اسلامی است.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.