سبحانی نیا تاکید کرد:
کدام نهاد بر اساس قانون گزارش ارزیابی اجرای برجام را ارائه می کند/مجلس یا دولت;مساله این است!
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که بر اساس قانون گزارش برجام را مجلس و آن هم کمیسیون امنیت ارائه می کند نه رئیس جمهور.

حسین سبحانی نیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه برخی نمایندگان درخواست ارائه گزارش برجام از دولت و به ویژه رئیس جمهور را دارند، اظهار داشت: از درخواست نمایندگان بی اطلاع هستم اما بر اساس روند قانونی که مجلس آن را در برجام تهیه کرد، گزارش حسن اجرای برنامه جامع اقدام مشترک بر عهده کمیسیون امنیت است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه دولت موظف به ارائه گزارش به صحن علنی نیست، توضیح داد: بر اساس قانون، وزیر امور خارجه کشور هر سه ماه باید گزارشی از روند اجرای برجام به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارائه می کند. با این حساب الزامی برای اینکه دولت یا شخص رئیس جمهور گزارشی به صحن علنی بدهد وجود ندارد.

وی در خصوص روند ارائه گزارش وزارت امور خارجه به کمیسیون امنیت گفت: کمیسیون امنیت و سیاست خارجی بر اساس زمان های مهم در اجرای برجام از مسئولان وزارت امور خارجه و به خصوص عباس عراقچی رئیس ستاد اجرای برجام دعوت کرد تا با حضور در صحن کمیسیون گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه کند.

این نماینده تاکید کرد: با این حساب کمیسیون امنیت در جریان روند اجرای برجام است و بعد از گذر شش ماه و کسب اطلاعات کامل گزارش خود را تدوین و به صحن علنی ارائه خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به نظارت های دیگر کمیسیون اشاره کرد و گفت: برای تهیه گزارش اجرای برجام، از سایت های هسته ای از جمله نطنز و فردو بازدید شد و در اولین فرصت بعد از بررسی لایحه بودجه و برنامه ششم توسعه از راکتور اراک نیز بازدیدی صورت می گیرد تا گزارشی بر اساس سواهد عینی و متقن به مجلس ارائه شود./

کلید واژه :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.