کویت مواضع حکیمانه‌تری نسبت به منطقه اتخاذ کند/ترس برخی کشورها از جایگاه ایران در پسابرجام
کویت مواضع حکیمانه‌تری نسبت به منطقه اتخاذ کند/ترس برخی کشورها از جایگاه ایران در پسابرجام

حسین سبحانی نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات نمایندگان مجلس کویت درباره تشکیل کشور عربی اهواز و جدا شدن این منطقه از ایران، گفت: قطعا این اظهارات در راستای استراتژی رژیم صهیونیستی مطرح می شود، زیرا این رژیم به دنبال تغییر ساختار منطقه و تجزیه کشورهای تأثیرگذار در […]

حسین سبحانی نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات نمایندگان مجلس کویت درباره تشکیل کشور عربی اهواز و جدا شدن این منطقه از ایران، گفت: قطعا این اظهارات در راستای استراتژی رژیم صهیونیستی مطرح می شود، زیرا این رژیم به دنبال تغییر ساختار منطقه و تجزیه کشورهای تأثیرگذار در منطقه است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی کشورهای عربی منطقه در شرایط کنونی، مسئله برجام و توافق هسته ای را به ضرر خود می دانند، از این رو با اقداماتی به دنبال تشدید تنش در منطقه هستند

وی با اشاره به روابط مثبت ایران و دولت حاکمه کویت، تصریح کرد: در چند سال اخیر امیر کویت مواضع نسبتا خوبی را در عرصه منطقه اتخاذ کرده و قطعا اظهارات برخی افراد در داخل این کشور برای نشان گرفتن روابط دو کشور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه اظهارات برخی از نمایندگان مجلس کویت بی پایه و اساس است، تصریح کرد: به طور حتم این مطالب و اظهارات هیچ جایگاهی نداشته و جمهوری اسلامی برای آن هیچ وقعی نمی نهد.

سبحانی نیا گفت: کشور کویت از همسایگان جنوبی ما بوده، از این رو جمهوری اسلامی از این کشور انتظار دارد که در اظهارات و اقداماتشان رویکرد حکیمانه تری را در پیش گیرند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اهتمام ایران توسعه روابط با کشورهای منطقه است، گفت: اما برخی کشورهای منطقه با هدایت کشورهای فرامنطقه به دنبال تخریب و ضربه زدن به ایران هستند.

دو تن از نمایندگان پارلمان کویت در ادامه تحرکات ضد ایرانی در حاشیه خلیج فارس، از حکومت این کشور و جامعه بین‌الملل درخواست کردند آنچه آن را «کشور اهواز» نامیدند، به رسمیت بشناسند./

 

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.